OGŁOSZENIA V WIELKANOCNA 10.05.2020 r.

Korzystamy z dyspensy o nieobecności na niedzielnej Mszy św., korzystajmy więc z transmisji Mszy św. Dzisiaj Msze św.: 730    830    930    1030   1130   Msze św. w dni powszednie o godz. 1800 We Mszy św. może uczestniczyć 1 Wierny na  5 m/2 czyli na Mszy św około 90 Wiernych Pamiętajmy, że udział  we Mszy święte transmitowanej jest rozwiązaniem doraźnym.

  1. „Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na cele gospodarcze Parafii.

  2. „Bóg zapłać” Strażakom z naszej Parafii za udział w uroczystości św. Floriana w miniony poniedziałek. Za świadectwo wiary, za poczty sztandarowe, za wszelkie dobroczynione na rzecz naszej Parafii, za to, że na Strażaków zawsze można liczyć.

  3. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Dawidowskiego z Kłobuczyna. „Dobry Jezu a nasz Panie…” Msza św. 21 maja godz. 18.00 – od  Firmy Pogrzebowej  „Pinex”

  4. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Maryja wciąż prosi ludzkość o modlitwę i nawrócenie.

  5. Nabożeństwo majowe po Mszy św o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku Odprawiajmy majowe w domach ! Pieśni maryjne, Litanię do Matki Bożej, Pod Twoją obronę .. Zadbajmy tak jak co roku o wygląd, o stan  krzyży i kapliczek w naszej Parafii …Dziennik Ustaw z 19.04.2020 roku, punkt 14uniemożliwia organizowanie nabo żeństw majowych przy krzyżach i figurach oraz spotkań formacyjnych z dziećmi i z młodzieżą.

  6. „Bóg zapłać’ za troskę o utrzymanie Parafii, za złożone ofiary na parafialne konto… Jednocześnie prosimy o przekazywanie ofiar na dalsze funkcjonowanie, na opłaty, na spłatę energii elektrycznej W tygodniu  będą prowadzone prace murarskie przy fundamentach ogrodzenia cmentarnego. Podajemy numer naszego parafialnego konta na które można składać ofiary na bieżące utrzymanie Parafii i prace w Parafii : Bank Spółdzielczy w Kościerzynie: 54 8328  0007 2001 0010 4548 0001 – „Bóg zapłać”.

  7. W związku z pandemią dla duchowego dobra i bezpieczeństwa dzieci oraz wspólnotowego przeżywania I Komunii św. w Roku Eucharystii termin I Komunii św. w naszej Parafii to sobota 12 września  godz.1000 (chyba, że zaistnieją nowe okoliczności W przyszłą niedzielę dla zainteresowanych Rodziców kilka informacji po Mszy św. o godz. 12.00.

  8. Na tablicy ogłoszeń wisi informacja dotycząca koronawirusa: numery telefonów stacjonarnego i alarmowego terenowych stacji sanitarno–epidemiologicznych Na plakacie umieszczone są informacje i czynności jakie powinniśmy wykonać, jeśli istniałoby podejrzenie, że zaobserwowaliśmy u siebie niepokojące objawy …

  10 Zapewniamy o modlitwie osoby szczególnie narażone na kontakt z koronawirusem: Służbę Zdrowia Panie w sklepach, na pocztach, urzędach, pełniących służbę publiczną, Policję, Wojsko, Strażaków itd.

   11 Stolica Apostolska udziela specjalnych odpustów dla Wiernych w czasie pandemii. (Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej Parafii).

    12. Od 17 – 20 Dni modlitw o urodzaje. Nie będzie procesji do kapliczek i krzyża.

   13.Transmitowane są niedzielne Msze św. Aby utrzymać transmisję należy włączyć opcję subskrybuj .

   14 Msze św. w przyszłą niedzielę-17 maja: 7.15  9.00  10.00  11.00  12.00 (zmiany)

                                                                                                                                                                            

       Cały świat Kościół Święty naszą Ojczyznę Diecezję, Parafię Rodziny zawierzamy

       Bożej Opatrzności, opiece Maryi, św. Józefa, orędownictwu św. Tereski św. Rocha

       św. Sebastiana i bł. Marty Wieckiej. Jeśli to możliwe łączmy się na wspólnej mod –

       litwie (np. Różaniec św., Koronka do Bożego Miłosierdzia litanie czy inne o 2030)

Zmartwychwstałemu zawierzamy siebie, naszych bliskich i świat cały !