OGŁOSZENIA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24.05.2020 r.

Wydział Duszpasterski zaprasza na wspólną modlitwę za pośrednictwem internetu  i na antenie Diecezjalnego Radia Głos w sobotę 30 maja o godz. 18.00 „U źródeł łaski”. Wydarzenie to poprzedzone jest Nowenną do Ducha Świętego które trwa od 21 – 29.05 o godz. 20 .30. Wszystko jest umieszczone na plakacie na naszej stronie internetowej w ogłoszeniach.

Msze św. dzisiaj o godz.:  715   900  1000  1100  1200. W tygodniu o godz. 1800

 Pamiętajmy że udział we Mszy świętej transmitowanej jest rozwiązaniem doraźnym.  Aby utrzymać transmisję – należy włączyć opcję – subskrybuj. Zmniejszone ograniczenia – teraz na 10 m2  jeden Wierny.

Wczoraj w Pelplinie z rąk J. Eks. ks. bpa Ryszarda Kasyny – 9 diakonów przyjęło Sakrament Kapłaństwa, w tym mój ziomek z Parafii Chmielno ks. diakon Paweł Dułak. Wczoraj bp pomocniczy Arkadiusz Okroj w Główczycach udzielił Sakramentu Kapłaństwa diakonowi Damianowi Okrojowi – Salezjaninowi. W przyszłą niedzielę w Wieżycy Kolanie o godz. 1000 za dar powołania – w 25 r. kapłaństwa będzie dziękował (pochodzący z Wieżycy) Ojciec Filemon Janke. Srebrnego Jubilata i  Neoprezbiterów  polecamy   opiece  Matki  Kapłanów  i  ich  patronów.

„Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na ubezpieczenie k-ła cmentarza i obiektów parafial

 Od 17 – 20 trwały Dni modlitw o urodzaje i ustanie głodu na świecie. „Bóg zapłać” za obecność i wspólną modlitwę w poniedziałek, wtorek i środę.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Lilianny Lewickiej z Rątów „Wieczny odpoczynek..” Zniesione zostało ograniczenie dotyczące wprowadzania trumny do kościoła, ale obowiązują ograniczenia dotyczące liczby uczestników pogrzebu w kościele.

We wtorek Dzień Matki. Ogarnijmy nasze kochane Mamy wdzięcznością i miłością, a dla zmarłych Mam prośmy o życie wieczne za wstawiennictwem Maryi Matki !

Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub telefonicznie …

TVP 3 codziennie o godz. 1500 transmituje Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W związku z pandemią dla duchowego dobra i bezpieczeństwa dzieci oraz wspólnotowego przeżywania I Komunii św. w Roku Eucharystii termin I Komunii św. w na szej Parafii to sobota 12 września  o g.1000 (chyba że zaistnieją nowe okoliczności).

 Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza tegorocznych maturzystów i tych którzy słyszą głos powołania. Warunki naboru – gablota ogłoszeń …..

 Na tablicy ogłoszeń wisi informacja dotycząca koronawirusa: numery telefonów:  stacjonarnego i alarmowego terenowych stacji sanitarno–epidemiologicznych.

Zapewniamy o modlitwie osoby szczególnie narażone na kontakt z koronawirusem Służbę Zdrowia Panie w sklepach na pocztach, urzędach, pełniących służbę publiczną, Policję, Wojsko, Strażaków, „Terytorialsów” itd.

Stolica Apostolska udziela specjalnych odpustów dla Wiernych w czasie pandemii. (Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej Parafii).

Prace murarskie  na cmentarzu przy płocie od strony wejścia będą kontynuowane. Tak jak w przypadku poprzednich inwestycji prosimy o wsparcie 100 zł od Rodzi ny (kto może i chce) – (w kopertach, na konto z dopiskiem „cmentarz”, w biurze lub w zakrystii. Trzeba zapłacić za materiał na ogrodzenie: stal, cement, farby… „Bóg zapłać” za troskę o utrzymanie Parafii za złożone ofiary na parafialne konto Jednocześnie prosimy o przekazywanie ofiar na dalsze funkcjonowanie, na opłatę energii elektrycznej, mediów itd.   Podajemy numer naszego parafialnego konta na które można składać ofiary na  utrzymanie Parafii i prace w Parafii :  Bank Spółdzielczy w Kościerzynie:   54 8328  0007 2001 0010 4548 0001 –

 

 „Bóg zapłać” niezawodnym Dobrodziejom za papier do naszej gazetki parafialnej

_Załącznik. Plakat WSD

                                                                                                                                                      

       Cały świat Kościół Święty naszą Ojczyznę Diecezję, Parafię Rodziny zawierzamy

       Bożej Opatrzności, opiece Maryi, św. Józefa, orędownictwu św. Tereski św. Rocha

       św. Sebastiana i bł. Marty Wieckiej. Jeśli to możliwe łączmy się na wspólnej mod –

       litwie (np. Różaniec św., Koronka do Bożego Miłosierdzia litanie czy inne…).

 

        Panu, Który do nieba wstąpił zawierzamy siebie, naszych bliskich i świat cały !