OGŁOSZENIA ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9.06.2019 r.

 1. Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego o pozwólmy Mu się prowadzić.  Jutro Matki Kościoła …. Minęło 20 lat od wizyty Jana Pawła II w Pelplinie.
 2. W ubiegłą niedzielę – Wspólnota przeżywała Uroczystość I Komunii Świętej 22 dzieci przystąpiło do Stołu Pańskiego. Dzieci w ramach „Białego Tygodnia były w Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia uroczystości i „Białego Tygodnia”. „Bóg zapłać” za puszkę do komunii pod dwoma postaciami i patenę dzieciom komunijnym, a p. Teresie i Zbigniewowi  Czajom z Rybaków wsi za 4 duże świeczniki przed ołtarz główny.
 3. W piątek odbył się pogrzeb śp. Krystyny Bystron z Kłobuczyna. „Wieczny odpoczynek …”. Msza św. od Firmy Plutowski – piątek 11 lipca godz. 1800
 4. „Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na ubezpieczenie kościoła, cmentarza i obiektów parafialnych.
 5. Bóg zapłać” za złożone dziś ofiary na spłatę energii elektrycznej.
 6. Mamusie, dziewczynki do sypania kwiatków i panienki do opieki – w czasie Bożego Ciała i oktawy prosimy we wtorek na spotkanie – próbę na godz.17.00
 7. W czwartek o 1100 w Kamienicy Szlacheckiej odpust ku czci św. Antoniego.
 8. Organizujemy wyjazd do Pelplina 15-go czerwca na tzw. „PRZYSTAŃ DLA MŁODYCH” Do wyjazdu są zobligowani kandydaci klas VII oraz zapraszamy chętną młodzież Koszt wyjazdu 20 zł. Program wywieszony w gablocie. Wyjazd w sobotę 15.06.2019 r. o godz. 8.15
 9. Z soboty na niedzielę tj z 15/16-go czerwca Kaszubsko – Kociewskie Stowarzyszenie im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” zaprasza na I Rajd Motocyklowy Szlakiem Tajnej Organizacji „Gryf Pomorski” Telefon kontaktowy 502757416. Wyjazd z Gołubia w sobotę godz. 800.
 10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zaprasza wolontariuszy którzy chcieliby pomóc podczas wypoczynku letniego – jako wychowawcy dla dzieci i młodzieży. Mogą to być nauczyciele i osoby z ukończonym kursem wychowawcy wy poczynku. Zgłoszenia – biuro Caritas Pelplin.
 11. Podziękowania Wiernym z Krzesznej za posprzątanie kościoła. Lista wywieszona.