OGŁOSZENIA 13.01.2019 r. CHRZEST PAŃSKI

  1. Niedziela Chrztu Pańskiego. Sakramentu chrztu św. udzielamy w II Niedzielę miesiąca. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę przed chrztami. Od jutra wchodzimy w czas zwykły, lecz w pięknej naszej tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego – Ofiarowania Pańskiego.
  2. W Niedzielę Objawienia Pańskiego przez wieś przemaszerował – Orszak III Króli przed Mszą św. o 1100.  „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wzięli udział w barwnym korowodzie. III Królowie na koniach Św. Mikołaj z asystą, dzieci, młodzież dorośli w strojach i koronach Pięknie prezentowało się też Koło Gospodyń Wiejskich w Szymbarku. „Bóg zapłać” p. Andrzejowi Kunowskiemu,  A. Zaborowskiemu, p. Kupper, Strażakom za zabezpieczenie trasy, za porządek na placu przed kościołem, p. Organiście … Po wejściu do kościoła mogliśmy obejrzeć Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku – Grupa teatralna., p. Grzegorzowi Brylowskiemu, Dominice Bronk, Katechetce Renacie Mach, ks. Mariuszowi i  wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego przeżywania Święta Objawienia. Prośba, by w przyszłości lepiej się przygotować: korony, peleryny
  3. W środę w Gołubiu odbył się pogrzeb ks. kan Ryszarda Grzeszczuka byłego Proboszcza. „Wieczny odpoczynek …”.
  4. Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na spłatę energii elektrycznej. Kolekta przyszłej niedzieli na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
  5. W piątek Kolęda z ks. Bpem kapłanów naszego dekanatu w Sulęczynie .Zapraszamy na śpiew kolęd w piątek na godz. 19.00
  6. Nowy „Pielgrzym”
  7. Nowa lista sprzątających kościół Kaplica Byczkowski W. Kleina D Szwaba J

 

       Parafianom Gościom Turystom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!