OGŁOSZENIA 30.12.2018 r. ŚWIĘTEJ RODZINY

1.Kolęda – wizyta duszpasterska Dzieci i młodzież mają przygotowane zeszyty i ćwiczenia. Kandydaci do bierzmowania i dzieci komunijne – indeksy. Jeżeli brak zeszytu (szkoły średnie) to zaświadczenie od katechety, że uczęszcza na religię.

2. 6 stycznia Trzech Króli organizujemy „Pochód III Króli” Prosimy o przygotowanie się, strój, znajomość kolędy „Mędrcy Świata” (kilka zwrotek).Trzej Królowie przyjadą na koniach. W niedzielę 6 stycznia po południu   Spotkanie opłatkowe dla Seniorów – Sołectwo Szymbark i Potuły.

3., Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła Wiernym z Kłobuczyna.

4. Organizujemy wycieczkę latem 8 – 12 lipca: Kraków – Budapeszt. Wszystkie informacje w gazetce i na stronie internetowej

5. Msze św. w Nowy Rok 9.15, 11.00, 14.00.

6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. o godz. 16.00 – 17.00 i Msza św. W I sobotę miesiąca o godz. 8.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu i Msza św.

7. Bóg zapłać za złożone w II święto Bożego Narodzenia ofiary na szkolnictwo katolickie.

8. W środę 2.01.2019 r. w szkole w Szymbarku o godz. 19.00 Zebranie wiejskie Sołectwa Potuły, a o 20.30 Zebranie Wiejskie Sołectwa Szymbark.

WYCIECZKA OBJAZDOWA –   Kraków – Budapeszt

Termin: 08.07.2019 – 12.07.2019              

Dzień I 08.07.2019 – Kraków                                 koszt 1255 zł/os.        

Godz. 03:00 – wyjazd uczestników wycieczki do Krakowa. Zwiedzanie Drogi Królewskiej z przewodnikiem: – wycieczka uwzględnia najważniejsze zabytki Krakowa. Na trasie zwiedzania zobaczymy Wzgórze Wawelskie z Katedrą i krużgankami Zamku Królewskiego, ul. Kanoniczą, liczne obiekty sakralne, w tym kościoły śś. Piotra i Pawła oraz Mariacki. Na trasie znajdzie się także Rynek Główny wraz z jego obiektami, ul. Floriańska oraz Mury Miejskie i Barbakan. Zwiedzanie polecamy turystom chcącym poznać samo serce Krakowa. Przejazd na nocleg w okolice Rabki Zdrój – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg

Dzień II 09.07.2019 – Budapeszt Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Budapesztu. Przyjazd do stolicy Wegier w godzinach popołudniowych, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzania miasta – wybrane obiekty  m.in.: Wzgórze Gellerta – panorama miasta, Wzgórze zamkowe, Baszta Rybacka, Kościół  Macieja, pomnik króla Stefana, Zamek Królewski wzniesiony przez Habsburgów, Parlament ( z zewnątrz ), Bazylika Św. Stefana z relikwia Patrona, spacer uliczkami i bulwarami śródmieścia, Plac Tysiąclecia. Obiadokolacja w wybranej restauracji. Rejs statkiem po Dunaju. Przejazd do hotelu – nocleg.

Dzień III 10.07.2019 – Eger – Egerszalok Po śniadaniu  , następnie wyjazd do miejscowości Eger. Spacer panoramiczny po Starym Mieście, gdzie będziemy mieli okazję spojrzeć na neoklasycystyczną Bazylikę św. Michała i Jana podniesioną do rangi katedry, samotny Minaret – symbol Eger – 40-metrowy minaret, jedyna pozostałość po znajdującym się tu niegdyś, rozebranym w 1841 roku przez Węgrów meczecie, jest symbolem Egeru, Plac Dobo i kościół Minorytów. Przejazd do Egerszalok, gdzie zobaczymy jedyną w swym rodzaju atrakcję turystyczną okolicy – gorące zródła przypominające słynne światowe Pamumukale z Turcji.Następnie pobyt w basenach termalnych Egerszalok. Powrót do hotelu – czas na przygotowanie się na wieczorny wyjazd na obiadokolację połączoną z muzyką i folklorem węgierskim. Powrót do hotelu – nocleg.

Dzień IV 11.07.2019 – Zakole Dunaju  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na dalsze zwiedzanie Budapesztu, Zakola Dunaju – prawdziwego fenomenu natury: Szentendre czyli „Święty Jędrzej”, miasteczko określane jako „Montmartre Dunaju”, spacer po starówce, następnie odwiedzimy Muzeum Marcepana,  Muzeum Wina połączone z degustacja wina. Przejazd do Wyszehradu – panoroma i ruiny zamku królewskiego – miejsce podpisania w 1991r. traktatu Wyszehradzkiego przez Polskę, Węgier i Czechosłowacji; przejazd do Esztergom – jest to jedno z najstarszych miast na Węgrzech założone przez księcia Geize, uznawane jako kolebka katolicyzmu na Węgrzech – zwiedzanie Bazyliki.  Wyjazd w kierunku Polski na nocleg i obiadokolację.

Dzień V 12.07.2019 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Szymbarka. Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.: Zgłoszenia na wycieczkę przyjmowane są w biurze Parafii: ks. Mariusz  Malejko   oraz u  organizatora  wyjazdu: Biuro Fides Tour pod nr Tel. 571 322 438; 517 460 748,  e-mail: fidestour.sk@gmail.comWpłaty można dokonać w 3 ratach na rachunek bankowy wskazany na umowie-zgłoszeniu Pierwsza wpłata przy zgłoszeniu rezerwacji w wysokości   400 zł. od osoby Druga wpłata   do dnia 10.03.2019 w wysokości 400 zł. od osoby Trzecia wpłata do dnia 10.06.2019 w wysokości 455 zł. od osoby Cena zawiera: Przejazd autokarem ( klimatyzacja, WC, barek, DVD ) Zakwaterowanie: 4 noclegi ( 2 noclegi na terenie Polski** 2 noclegi w hotelu** w Budapeszcie, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami ) Wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje standard, ( napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie ) 1 Kolacja regionalna połączoną z muzyka i folklorem węgierskim – Przewodnik miejscowy: Kraków, Budapeszt Opieka pilota, opłatę za system słuchawkowy guide tour. Ubezpieczenie NW + KL wraz z assistance Cena obejmuje koszty biletów wstępu:  Kraków: Katedra Wawelska, Kościół Mariacki,Budapeszt:  Rejs statkiem po Dunaju, Bazylika św. Stefana, Bazylika w Egerze, Muzeum marcepana, Muzeum wina z degustacją win, Cena nie zawiera: wejście na termy w  Egerszalok –  koszt na osobę 3400 HUF tj. około 51 zł. 3 godz. ( cennik 2018 ) Dopuszcza się możliwość niewielkich zmian w programie wycieczki bez szkody dla atrakcyjności imprezy.