OGŁOSZENIA IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018 r.

 1. To już IV Niedziela Adwentu. Radość – modlitwa i wdzięczność to trzy potawy, które przygotowują nas, do autentycznego przeżywania Bożego Narodzenia”. (Papież Franciszek). „Prawdziwego Bożego Narodzenia nie będzie-jeżeli nie pomożemy choćby jednemu ubogiemu” –  (Papież Franciszek). Modlitwą ogarnijmy 12 – stu polskich górników który zginęli w Czechach „Dobr
 2. Można zaopatrywać się w opłatek w zakrystii kościoła.
 3. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Niech rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole będzie okazją do wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również o tym, aby Wieczerza była postna i bez alkoholu. Zapraszamy na Pasterkę o północy. W I Święto Msze św. 915 i 1100  w II Św. 730  915 i 11.00.
 4. „Bóg zapłać” Panom, którzy w środę po spowiedzi św. ustawiali choinki, transport i pomoc !dekoracje. Podziękowania p. Andrzejowi Cieszyńskiemu za dar do kościoła:
 5. Bóg zapłać” p. Stanisławowi Bluhm za dary na kolację dla kapłanów dekanatu z racji  spowiedzi św.  w środę przed świętami. (Było 9 kapłanów).
 6. Święta z telewizyjną „Jedynką”. (Program na tablicy ogłoszeń – plakat). 24 grudnia – Wigilia : 1730 – koncert kolęd  21.25 – Pasterka – transmisja z Watykanu
 7.  25 grudnia – Boże Narodzenie I Święto : 700 – Transmisja Mszy św. z Łagiewnik – Sanktuarium Miłosierdzia10 30 – Józef i Maryja – film fabularny 1200 – Urbi et Orbi – transmisja błogosławieństwa papieskiego
 8. W tym roku przypada X rocznica poświęcenia figury św. Szczepana patrona Woźniców i Kuczerów. Msza św. w II Święto o godz. 1100 w int. Kuczerów.W II Święto nabożeństwo przy żłóbku. Dzieci przygotują wierszyki i kolędy.
 9. Intencje mszalne. Msze św. w czwartek i piątek po świętach o godz. 830 rano.
 10. Kolęda – wizyta duszpasterska Dzieci i młodzież mają przygotowane zeszyty i ćwiczenia. Kandydaci do bierzmowania i dzieci komunijne – indeksy. Jeżeli brak zeszytu (szkoły średnie) to zaświadczenie od katechety, że uczęszcza na religię.
 11. 6 stycznia Trzech Króli organizujemy „Pochód III Króli” Prosimy o przygotowanie się, strój, znajomość kolędy „Mędrcy Świata” (kilka zwrotek).Trzej Królowie przyjadą na koniach. W niedzielę 6 stycznia po południu   Spotkanie opłatkowe dla Seniorów – Sołectwo Szymbark i Potuły.
 12. Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła Wiernym z Kłobuczyna.
 13. Organizujemy wycieczkę latem 8 – 12 lipca: Kraków – Budapeszt. Wszystkie informacje w gazetce i na stronie internetowej.