Ogłoszenia na niedzielę 18 lutego 2024 r.

Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 i o 18.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 14.00.

Od niedzieli 25 lutego do środy 28 lutego będą w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi diakon Zbigniew Machnikowski. Serdecznie zapraszam.

Trwają prace porządkujące teren przy plebanii. Część z nich ma poprawić estetykę przed budynkiem, część ma usprawnić funkcjonowanie terenu, m.in. odprowadzić wodę, która już kilka razy zalewała piwnicę. Bardzo dziękuję panu Wacławowi Chamerskiemu za bardzo duże wsparcie materialne tych prac. Dziękuję też firmie Zdrojewscy ze Stężycy za podarowane materiały. Firmie Żyntrans z Szymbarka dziękuję za dużą pomoc i elastyczność logistyczną w wielu podejmowanych działaniach.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by tę troskę na kolejną niedzielę podjęli następni wierni z listy.

W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych

Gmina Stężyca, KGW Gminy Stężyca, Jednostki OSP Gminy Stężyca, stowarzyszenia z Gminy Stężyca zapraszają na Charytatywny Marsz Strażacki, który odbędzie się 24 lutego (sobota) o godzinie 13.00 w Szymbarku na placu przed remizą OSP. Rozpoczęcie zapisów o godzinie 11.30. Kwota wpisowego – 20 zł. W czasie marszu będzie się odbywać zbiórka charytatywna dla Izy Tomaczkowskiej. Przygotowano też dużo atrakcji dla każdej grupy wiekowej.

W nawie bocznej są wyłożone wielkanocne świece w kształcie jaj po 18 zł. za sztukę. Te ofiary są przeznaczone na kartuskie hospicjum.