OGŁOSZENIA OBJAWIENIE PAŃSKIE 6.01.2019 r.

 1. Dzisiaj w Niedzielę Objawienia Pańskiego – III Króli. Przed Mszą o godz. 1045- sprzed kościoła wyruszy Orszak III Króli, którzy przyjadą na koniach Zapraszamy do udziału w pochodzie ! Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Dzisiejsza kolekta na misje katolickie – „Bóg zapłać”..

2. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Edmunda Jana Bielawa z Szymbarku.

3. Kolekta przyszłej niedzieli na cele remontowe spłatę energii.

4. Kolęda – wizyta duszpasterska Dzieci i młodzież mają przygotowane zeszyty i ćwiczenia. Kandydaci do bierzmowania i dzieci komunijne – mają indeksy Jeżeli brak zeszytu (szkoły średnie) to zaświadczenie od katechety, że uczeń uczęszcza na religię. „Bóg zapłać” za kolędę w środę. Za odśnieżanie – trasy kolędowej p. Grzędzickiemu, Dysarzowi i za transport p. Pioch „Kolęda surwiwalowa”. Dla Wiernych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestnicz w kolędzie będą dodatkowe terminy.     

WYCIECZKA OBJAZDOWA –   Kraków – Budapeszt

Termin: 08.07.2019 – 12.07.2019

Dzień I 08.07.2019 – Kraków                                 koszt 1255 zł/os.        

Godz. 03:00 – wyjazd uczestników wycieczki do Krakowa. Zwiedzanie Drogi Królewskiej z przewodnikiem: – wycieczka uwzględnia najważniejsze zabytki Krakowa. Na trasie zwiedzania zobaczymy Wzgórze Wawelskie z Katedrą i krużgankami Zamku Królewskiego, ul. Kanoniczą, liczne obiekty sakralne, w tym kościoły śś. Piotra i Pawła oraz Mariacki. Na trasie znajdzie się także Rynek Główny wraz z jego obiektami, ul. Floriańska oraz Mury Miejskie i Barbakan. Zwiedzanie polecamy turystom chcącym poznać samo serce Krakowa. Przejazd na nocleg w okolice Rabki Zdrój – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg

Dzień II 09.07.2019 – Budapeszt Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Budapesztu. Przyjazd do stolicy Wegier w godzinach popołudniowych, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzania miasta – wybrane obiekty  m.in.: Wzgórze Gellerta – panorama miasta, Wzgórze zamkowe, Baszta Rybacka, Kościół  Macieja, pomnik króla Stefana, Zamek Królewski wzniesiony przez Habsburgów, Parlament ( z zewnątrz ), Bazylika Św. Stefana z relikwia Patrona, spacer uliczkami i bulwarami śródmieścia, Plac Tysiąclecia. Obiadokolacja w wybranej restauracji. Rejs statkiem po Dunaju. Przejazd do hotelu – nocleg.

Dzień III 10.07.2019 – Eger – Egerszalok Po śniadaniu  , następnie wyjazd do miejscowości Eger. Spacer panoramiczny po Starym Mieście, gdzie będziemy mieli okazję spojrzeć na neoklasycystyczną Bazylikę św. Michała i Jana podniesioną do rangi katedry, samotny Minaret – symbol Eger – 40-metrowy minaret, jedyna pozostałość po znajdującym się tu niegdyś, rozebranym w 1841 roku przez Węgrów meczecie, jest symbolem Egeru, Plac Dobo i kościół Minorytów. Przejazd do Egerszalok, gdzie zobaczymy jedyną w swym rodzaju atrakcję turystyczną okolicy – gorące zródła przypominające słynne światowe Pamumukale z Turcji.Następnie pobyt w basenach termalnych Egerszalok. Powrót do hotelu – czas na przygotowanie się na wieczorny wyjazd na obiadokolację połączoną z muzyką i folklorem węgierskim. Powrót do hotelu – nocleg.

Dzień IV 11.07.2019 – Zakole Dunaju  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na dalsze zwiedzanie Budapesztu, Zakola Dunaju – prawdziwego fenomenu natury: Szentendre czyli „Święty Jędrzej”, miasteczko określane jako „Montmartre Dunaju”, spacer po starówce, następnie odwiedzimy Muzeum Marcepana,  Muzeum Wina połączone z degustacja wina. Przejazd do Wyszehradu – panoroma i ruiny zamku królewskiego – miejsce podpisania w 1991r. traktatu Wyszehradzkiego przez Polskę, Węgier i Czechosłowacji; przejazd do Esztergom – jest to jedno z najstarszych miast na Węgrzech założone przez księcia Geize, uznawane jako kolebka katolicyzmu na Węgrzech – zwiedzanie Bazyliki.  Wyjazd w kierunku Polski na nocleg i obiadokolację.

Dzień V 12.07.2019 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Szymbarka. Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.: Zgłoszenia na wycieczkę przyjmowane są w biurze Parafii: ks. Mariusz  Malejko   oraz u  organizatora  wyjazdu: Biuro Fides Tour pod nr Tel. 571 322 438; 517 460 748,  e-mail: fidestour.sk@gmail.comWpłaty można dokonać w 3 ratach na rachunek bankowy wskazany na umowie-zgłoszeniu Pierwsza wpłata przy zgłoszeniu rezerwacji w wysokości   400 zł. od osoby Druga wpłata   do dnia 10.03.2019 w wysokości 400 zł. od osoby Trzecia wpłata do dnia 10.06.2019 w wysokości 455 zł. od osoby Cena zawiera: Przejazd autokarem ( klimatyzacja, WC, barek, DVD ) Zakwaterowanie: 4 noclegi ( 2 noclegi na terenie Polski** 2 noclegi w hotelu** w Budapeszcie, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami ) Wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje standard, ( napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie ) 1 Kolacja regionalna połączoną z muzyka i folklorem węgierskim – Przewodnik miejscowy: Kraków, Budapeszt Opieka pilota, opłatę za system słuchawkowy guide tour. Ubezpieczenie NW + KL wraz z assistance Cena obejmuje koszty biletów wstępu:  Kraków: Katedra Wawelska, Kościół Mariacki,Budapeszt:  Rejs statkiem po Dunaju, Bazylika św. Stefana, Bazylika w Egerze, Muzeum marcepana, Muzeum wina z degustacją win, Cena nie zawiera: wejście na termy w  Egerszalok –  koszt na osobę 3400 HUF tj. około 51 zł. 3 godz. ( cennik 2018 ) Dopuszcza się możliwość niewielkich zmian w programie wycieczki bez szkody dla atrakcyjności imprezy.