OGŁOSZENIA 15.08.2021 R. WNIEBOWZIĘCIE NMP

Dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej Msz św. obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów. Suma dożynkowa o godz. 11.15 O godz, 11.00  modlitwa różańcowa. Msza św. z błogosławieństwem wieńców dożynkowych. Jest to też Msza św. pożegnalna i dziękczynna z Parafią ks. Proboszcza Grzegorza (18 lat)  i ks. Wikarego Mariusza (4 lata).

Dzisiaj 101 rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, zwanej – „Cudem nad Wisłą”, która zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny i całej EuroPY. Za przyczyną Maryi polecajmy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i Narodu.

Dzisiaj w Brodnicy Górnej o 1130 pożegnanie ks. kan. Kazimierza Benkowskiego ( długoletniego proboszcza ).  Parafię obejmuje dotychczasowy proboszcz -Parafii p.w. Chrystusa Króla w Starogardzie Gdańskim, ks. Stanisław Piastowski.

Dzisiaj Suma odpustowa z racji Wniebowzięcia N M Panny w Mściszewicach o godz. 11.30  i w parafii Wygoda również dzisiaj o godz. 11.30.

We wtorek pochowaliśmy śp Teresę Zaworską z Kaplicy a w czwartek Jerzego Karczewskiego z Szymbarku. „Dobry Jezu a nasz Panie…..”

„Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na spłatę energii elektrycz.

Zachęcamy do podjęcia w sierpniu abstynencji dążąc do pełnej wolności, aby kochać Boga, siebie samego i drugiego człowieka.

„Bóg zapłać” Parafianom z Kłobuczyna za posprzątanie kościoła.

W związku z trwającą pandemią COVID–19 i brakiem skutecznego lekarstw zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, należy jednak na nie spojrzeć w świetle V Przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał Papież Franciszek.

Od piątku 20 –go obejmuję Parafię p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Borowie w Dekanacie Kartuskim (Pierwsza Msza św. ……) Ks. Mariusz będzie pracował w Tczewie również w Parafii p.w. Chrystusa Króla. Prosimy o modlitwę i o niej zapewniamy dziękując Wam Kochani za wszelkie dobro !

Wyruszając na wakacyjne szlaki pamiętajmy o codziennej modlitwie i obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św Uważajmy nad wodą i na drogach

     

   Parafianom, Gościom, Turystom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia!