Ogłoszenia na Niedzielę 26 czerwca 2022 r.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pięknie uczestniczyli w oktawie Bożego Ciała. Dziękuję panom noszącym baldachim i krzyż, paniom noszącym chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty i ich opiekunkom, wszystkim, którzy uczestniczyli w procesjach, ministrantom. Jeszcze raz dziękuję strażakom za zabezpieczenie procesji i obstawę liturgiczną. Panu Janowi Zaborowskiemu dziękuję za dostarczenie brzózek do wystroju trasy a panom Antoniemu Grzędzickiemu i Zdzisławowi Kleinie za przystrojenie brzózkami obejścia kościoła.

W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź w piątek od 16.00 do 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w piątek także od 20.00 do 20.45.

Nabożeństwo I soboty miesiąca rozpoczniemy w sobotę o 8.00.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, by tę troskę na przyszłą niedzielę podjęli następni wierni z listy.

Zapowiedzi przedślubne:

Krzysztof Serkowski, kawaler, Szymbark

Malwina Flisikowska, panna, Żukowo

Zmarł tragicznie nasz dawny parafianin Marcin Szymichowski, lat 45, od dłuższego czasu mieszkający w Szwecji. Datę pogrzebu podam w najbliższym czasie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00 będzie śpiewać chór Lira z Rumi, pod dyrekcją Katarzyny Januszewskiej. Po Mszy św. chór wykona dla nas jeszcze kilka utworów.

Dzisiejszej niedzieli o godzinie 13.00, na boisku sportowym w Szymbarku, rozpocznie się XVIII Wielka Parada Bryczek i Wozów. Przygotowano bardzo bogaty program. Będzie także mnóstwo darmowych atrakcji dla dzieci.

Stowarzyszenie Kaszubski Zakątek zaprasza wszystkie kobiety, w wieku od 50 do 69 lat, na bezpłatne badania mammograficzne, do miejscowości Kaplica, gmina Somonino, przy Ochotniczej Straży Pożarnej na dzień 27 sierpnia, w godzinach od 10 do 16.00.

W kościele w Sulęczynie odbędą się dwa koncerty organowe: 2 lipca o 19.00 i 3 lipca o 17.00. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

Ks. Tomasz Mizyk, przewodnik Grupy Kaszubskiej, zaprasza na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Strona poświęcona tej pielgrzymce na Fb nosi nazwię: „Piesza pielgrzymka na Jasną Górę – grupa Kaszubska.