Ogłoszenia na niedzielę 26 marca 2023 r.

Od wtorku zaczną się w naszym dekanacie spowiedzi przedświąteczne, dlatego godziny Mszy św. są nieco zmienione. Za zmiany przepraszam.

Spowiedź św. w naszej parafii będzie w czwartek 30 marca od godziny 15.30 do 18.00, z przerwą od 16.30 do 17.00.

W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

Nabożeństwo I soboty miesiąca rozpocznie się w sobotę o godzinie 8.00.

Bardzo dziękuję państwu Marianowi i Katarzynie Pek za przygotowanie solidnych ławek przed kościół.

Prace przy zieleni wokół kościoła będą kontynuowane w maju.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, aby tę troskę na kolejny tydzień podjęli następni wierni z listy.

Lokalna Organizacja Turystyczna (pan Andrzej Młyński) oraz Kuczerowie zapraszają na niedzielę 2 kwietnia po Gorzkich Żalach, czyli o godzinie 14.30, na wspólny przejazd i przejście pod Wieżę Widokową im. Jana Pawła II na Wieżycy, by uczcić św. Jana Pawła II. Ruszymy sprzed kościoła.

W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. pobłogosławię palmy. Na Mszy św. o godzinie 11.00 będzie procesja wewnętrzna w kościele z palmami, ze względów bezpieczeństwa.

Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na dekorację Grobu Pańskiego.

Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Zapowiedzi przedślubne:

1.Szymon Zaborowski, parafia Stężyca

Oliwia Beling, parafia Stężyca

2.Adam Flisykowski, parafia Somonino

Aleksandra Czaja, parafia Szymbark

3.Michał Gański, parafia Szymbark

Karolina Kunowska, parafia Goręczyno

Ogłoszenie Dekanalnego Duszpasterza Rolników:

Od 15 marca do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2023 r. Doradcy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu udzielają bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosków o dopłaty. Osoby zainteresowane pomocą zapraszamy do Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, oddziału w Starym Polu oraz do biur powiatowych.