Ogłoszenia na święta Zmartwychwstania Pańskiego 10 kwietnia 2023 r.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do pięknego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Dziękuję paniom z kwiaciarni Piwonia, wspieranym przez mężów, za przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza. Dziękuję Strażakom za wartę przy Grobie Pańskim, a także za uświetnienie procesji rezurekcyjnej. Dziękuję Służbie Liturgicznej i panu Organiście za opracowanie liturgii. Dziękuję ojcu Romanowi za dobrą współpracę w liturgii. Dziękuję wszystkim za piękną wspólną modlitwę.

Bardzo dziękuję państwu, którzy zadbali o czystość kościoła. Proszę, aby tę troskę na kolejny tydzień podjęli następni wierni z listy.

Do puszek na dekorację Grobu Pańskiego zebraliśmy prawie 1700 zł. Bardzo dziękuję za złożone ofiary.

W niedzielę 16 kwietnia po Mszy św. o godzinie 11.00 dzieci i młodzież z naszej Szkoły w Szymbarku, pod opieką nauczycieli, przedstawią Misterium Paschalne. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia tego pięknego wydarzenia.

Ponieważ każdy dzień w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego ma rangę uroczystości, w najbliższy piątek nie jest dniem pokutnym i nie obowiązuje w nim wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na cele charytatywne w naszej diecezji.

Niech święta Zmartwychwstania Pańskiego przyniosą nam wszystkim silną wiarę w zwycięstwo Pana Jezusa nad ciemnościami grzechu i śmierci, które muszą ustąpić przed blaskiem Jego mocy.